RK73B1JTTD302G
Mfr.Part #:
RK73B1JTTD302G
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0603(1608 Metric) SMD/SMT Thick Film 3 kΩ 2 % 100 mW 200 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance2 %
Height - Seated (Max)0.55 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance3 kΩ
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient200 ppm/°C